Αποτελέσματα, ειδήσεις και παρασκήνιο από όλο τον κόσμο

MotoGP, Round 2 Spain - Jerez

Re: MotoGP, Round 2 Spain - Jerez

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό 1600 » 29 Απρ 2012, 23:33

ΟΚ...το ονομα δεν το "ειχα"...παντως εχω δει συνεντευξεις-αφιερωματα του BBC, σε Αγγλους φυσικα, κι εχω ακουσει εδω και καιρο για το σεναριο...αν δεν κανω λαθος...απο περυσι...(διορθωσε)
I’m so mean, I make medicine sick.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
1600
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό -Mike- » 29 Απρ 2012, 23:38

Γενικά έχει υπογράψει από πέρσυ για το 2013..Για μενα από τις πιο περίεργες και ακατανόητες αποφάσεις στην ιστορία... Δε ξέρω τι παίζει..
Άβαταρ μέλους
-Mike-
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Xlitos » 29 Απρ 2012, 23:40

-Mike- έγραψε:Bradley Smith

σωθηκανε :tooth:
''I tried this and I had understeer...
I tried that and I had oversteer.....
At the end of the corner I just run out of talent''
........................
http://www.petphoto.gr/
Άβαταρ μέλους
Xlitos
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό 1600 » 29 Απρ 2012, 23:44

Μπορει να ειναι ανίψι του Πονσαραλ... :tooth: :tooth: ...ή οπως τον λενε τον Γαλλο...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
1600
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Xlitos » 29 Απρ 2012, 23:45

βασικα εχουν χωθει οι αγγλοι δημοσιογραφοι και ''πουλανε'' διαφημιση στην ομαδα,δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο :g:
........................
Άβαταρ μέλους
Xlitos
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό 1600 » 29 Απρ 2012, 23:50

Οχι, δεν καταλαβες.....δεν κανουν αφιερωμα-διαφημιση στην ομαδα (Tech3) αλλα στους εθνικους τους ηρωες, με οτι κι αν τρεχουν. Θεμιτο το βρισκω.

Ειναι πολλα τα χρονια διχως ουσιαστικη διακριση-προβολη ενος Αγγλου. Και σημερα μαλιστα, δοθεισης της σπανιας ευκαιριας του Cal για βαθρο, ειπαν πως τελευταιο "Αγγλικο" βαθρο ειχαν με τον Jeremy McWilliams (δε θυμαμαι ποσο παλια...ισως τον προηγουμενο αιωνα :tooth: )
Τελευταία επεξεργασία από 1600 και 29 Απρ 2012, 23:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
1600
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό -Mike- » 29 Απρ 2012, 23:52

Οι δημοσιογράφοι που καλύπτουν το MotoGP είναι στην συντριπτική τους πλειοψηφία Βρετανοί...Στηρίζουν τους αναβάτες τους, δεν είναι περίεργο. Αν παρακολουθήσετε ακόμα και στο επίσημο site αγώνα, θα προσέξετε πως σε όλες τις κατηγορίες αναφέρουν την πορεία τους συνεχώς...

Λογικό είναι εντάξει...πως κάνει ο ΔΔ φέτος με τον Sissi :-O
Άβαταρ μέλους
-Mike-
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό 1600 » 29 Απρ 2012, 23:58

(συμπληρωμα στο edit μου) Jeremy McWilliams τελευταιο Αγγλικο podium, MotoGP 500cc, Aprilia, 2000 (millenium) 12 χρονια...ειναι πολλα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
1600
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Xlitos » 30 Απρ 2012, 00:02

ναι δε το κατακρινω,απλα λεω αν ειχα ομαδα motogp δε θα με χαλαγε αυτη η εξτρα διαφημιση...οποτε τσιμπα αγγλακια :tooth:
........................
Άβαταρ μέλους
Xlitos
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό KTiNoS » 30 Απρ 2012, 00:36

Μπάι δε γουέι δεν ξέρω ποιος είδε ΟΤΕ τι βι σήμερα αλλά ο ΔΔ μάλλον κάτι είχα καπνίσει πριν τη μετάδοση !
(άλλη εξήγηση δεν μπορεί να υπάρχει)

:grass: :grass:
Άβαταρ μέλους
KTiNoS
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό RunnerBaylisstic » 30 Απρ 2012, 02:43

petani έγραψε:Τι να σου πω ρε καπιτανο ...... ισως και να εχεις δικιο ..... εγω πιστευω οτι ο σοβαρος τραυματισμος του και ο θανατος του Σιμου τον εχουν κλονιζει ........
.... δεν ειναι και λιγα ολα αυτα ......... απλα δεν ειναι ευκολο να παραδεχτει οτι τον εχει νικησει ο φοβος ....... οσο για τον Μπευλις που λες εγω δεν θυμαμαι κανενα ιδιαιτερο στυλ οταν επεστρεψε και τους ξεσκισε στην Ισπανια το 2006 ..... ψαξε για φωτο γιατι μπορει να λεω και μλκιες ...... :beerchug:

την προσπαθεια να βελτιωσει το οδηγικο του στυλ ο Μπευλις, απο οσο ειχα διαβασει στο ιντερνετ, την εκανε μετα το 2006... στα νεα δυνατοτερα SBK....
δυστυχως δεν βρισκω το λινκ γιατι δεν θυμαμαι που το ειχα διαβασει.... βλεποντας τον προσωπικα, δεν εχει αλλαξει κατι συγκλονιστικο, μικρες ομως διαφορες τις εχει....

παραδειγμα παλιοτερα μεσα στην στροφη, ειχε το στυλ το παλιο μεχρι το 2006 πολυ εντονο ομως, αγγλοσαξονικο το ελεγα εγω γιατι το εβλεπα κυριως σε εγγλεζους αναβατες....
δηλαδη μεσα στην στροφη το σωμα και ο κορμος σχεδον ορθιος καθετα... (το λεω καθ υπερβολη) με το κεφαλι ορθιο, και ο κωλ@ς εξω και κατω χαμηλα, με τη μοτοσυκλετα πολυ πλαγιασμενη.....
μονιμα οδηγηση σχεδον παντα σε ολες τις πιστες και στροφες....

μερικες φωτο παραδειγμα παλιοτερα...

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

εδω απο κατω δες τον Μπευλις, τωρα με την Πενιγκαλε.... δεν εχει αλλαξει ολοκληρωτικα, και οδηγα αρκετα οπως το παλιο στυλ, αλλα σε αρκετες στροφες εχει κανει αλλαγες και φαινεται το πιο μοντερνο στυλ...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
RunnerBaylisstic
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό RunnerBaylisstic » 30 Απρ 2012, 02:49

Ο Vale πήρε αποφάσεις

O Valentino Rossi δοκίμασε το στήσιμο του Hayden και του άρεσε

(αποσπασμα, περισσοτερα στο λινκ: http://www.msfree.gr )

Ο Valentino Rossi αποφάσισε να ξεκινήσει τον αγώνα της Jerez με το στήσιμο και τα δεδομένα του Nicky Hayden και αισθάνθηκε πολύ καλύτερα.

Η αλλαγή του οδηγικού στιλ είναι σε αυτήν τη φάση μονόδρομος. «Με αυτή τη μοτοσικλέτα από το πρώτο τεστ δοκιμάσαμε να αλλάξουμε το στήσιμο για να αποκτήσουμε την αίσθηση που είχα στο παρελθόν. Δυστυχώς δεν είναι αυτός ο σωστός τρόπος.Αυτή η μοτοσικλέτα χρειάζεται κάτι διαφορετικό και πρέπει να την οδηγήσω με διαφορετικό τρόπο.Το στήσιμο είναι παρόμοιο με του Nicky, περισσότερο στο στιλ της Ducati. Αυτή η μοτοσικλέτα πρέπει να είναι χαμηλή και μακριά και περισσότερο επίπεδη. Έχω συνηθίσει να έχω μια μοτοσικλέτα η οποία είναι πιο αιχμηρή αλλά αυτός δεν είναι ο σωστός τρόπος στη συγκριμένη περίπτωση. Πρέπει να αλλάξω τις γραμμές μου και τον τρόπο που προσεγγίζω τη στροφή. Με αυτό το στήσιμο μπορώ να φρενάρω πιο δυνατά και ιδιαίτερα να τοποθετήσω τη μοτοσικλέτα στη στροφή με καλύτερο τρόπο,αισθάνομαι λίγο καλύτερα έτσι θα αλλάξω το στιλ μου».
Άβαταρ μέλους
RunnerBaylisstic
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό RunnerBaylisstic » 30 Απρ 2012, 03:06

Αυτη η συνεντευξη ειναι περσι.... αφορα τα προσπερασματα και γιατι εχουν μειωθει, ομως μεσα απο αυτη φαινεται οτι ο τροπος που οδηγα καποιος, επειδη τα ορια και τα πραγματα εχουν στενεψει πια αρκετα, ειναι πολυ οριακες οι καταστασεις, εχει σημαντικοτερο αντικτυπο στους χρονους απο οτι παλιοτερα....

08 Ιουλίου 2011

-----------------------------------------------------

Ο Stoner είπε για το προσπέρασμα στη συνέντευξη στο HRC. «Νομίζω ότι δεν είναι μόνο οι μοτοσικλέτες που έχουν μειώσει το προσπέρασμα. Το άθλημα έχει γίνει επαγγελματικό και τα λάθη είναι περιορισμένα. Όλοι προπονούνται τώρα μόνο για να οδηγούν τις μοτοσικλέτες τους. Τώρα δεν βλέπεις ανθρώπους να ανοίγουν τη γραμμή τους και άλλους να βουτάνε στην εσωτερική. Κρατάνε τη γραμμή τους, ακολουθούν τα σημάδια τους και δεν υπάρχουν προβλήματα. Δεν νομίζω ότι θα αλλάξει πολλά. Πρέπει να ρισκάρεις πολύ πλέον για να προσπεράσεις, διότι έχει εξελιχθεί το άθλημα. Ο τρόπος με τον οποίο οδηγούν οι αναβάτες έχει εξελιχθεί και κάνουν πράγματα τα οποία δεν είχαμε φανταστεί ποτέ, έτσι πιστεύω ότι θα μείνει ίδια η κατάσταση».

Ο Αυστραλός μίλησε για την αυτοπεποίθηση που έχει στη μοτοσικλέτα του και στο πόσο έχει βελτιώσει το φρενάρισμα στην είσοδο της στροφής. «Με τη Honda έχω περισσότερο εμπιστοσύνη στο μπροστινό. Όχι πάντα, αλλά όταν βρίσκουμε το σωστό δρόμο γνωρίζω τι συμβαίνει. Αν χάσει την πρόσφυση σε προειδοποιεί λίγο περισσότερο. Όλο το πλαίσιο έχει εντελώς διαφορετική ελαστικότητα. Αισθάνεσαι το μπροστινό όταν φεύγει και είσαι σε θέση να το μαζέψεις. Επίσης είναι ένα καλό φρεσκάρισμα να είμαι στη Honda φέτος και να πιέζω στις στροφές. Γνωρίζω ότι όταν χάσω το μπροστινό θα με έχει προειδοποιήσει πρώτα και αυτό είναι πιο εύκολο για μένα να αντιμετωπίσω διότι είμαι σε θέση να σηκώσω τη μοτοσικλέτα πιο γρήγορα και να μείνω όρθιος. Η ταχύτητα εισόδου ήταν ένα από τα αδύνατα σημεία μου. Όταν ήρθα, στην –πρώτη μου χρονιά στο MotoGP- το σημείο φρεναρίσματός μου ήταν το χειρότερο. Έτσι τώρα το έχω κάνει ένα από τα δυνατά μου σημεία και είμαι σε θέση να κρατήσω τα φρένα βαθειά και να στρίψω τη μοτοσικλέτα στη μέση της στροφής.Δούλεψα σε πολλά πράγματα τα οποία έπρεπε να κάνω από αδυναμίες σε ισχυρά όπλα. Νομίζω ότι το καλύτερο για έναν αναβάτη είναι να παραδεχτεί την αδυναμία του και να δουλέψει από το να κατηγορεί άλλα πράγματα και τον εξοπλισμό του».

http://www.msfree.gr/ms.php?id=22049
Άβαταρ μέλους
RunnerBaylisstic
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Kavaliwtis » 30 Απρ 2012, 05:20

Ομορφος αγων, και αρκετες μαχες.
Στονερακος γαμησε τελικα :tooth:
Ο λορε τελικα τσιμπησε το @ του, αλλα δε πειραζει να πεισμωσει να παλεψει στον επομενο.
ΚαλΚρα- πολυ γουσταρω, αλλα ενα μανικι στο κοντοβλακακο δε το εριξε να γουσταρουμε, ελπιζω να μη ξεφουσκωσει με καμια πτωση
Good things come to those who wait
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Kavaliwtis
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ALX GS 1150 » 30 Απρ 2012, 06:38

Να δω τον Ρόσσι με άλλο στυλ οδήγησης μετά από 15 χρόνια, κι ας πεθάνω :clap3:
Εικόνα
Δεν έχει σημασία τι μοτοσυκλέτα οδηγείς, αλλά...πώς την οδηγείς.
Άβαταρ μέλους
ALX GS 1150
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό petani » 30 Απρ 2012, 07:33

Αυστραλοπιθηκοι ρε @αμω το ...... παιρνουν φορα και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ..... σιγα μην εχουν το μυαλο τους σε αυτες τις ταχυτητες και με τετοια ενταση στο πως θα κατσουν πανω στα ρημαδια ........ απλα καθονται μετα και αναλυουν τις φωτο και λενε ετσι γιουβετσι και ετσι κοκορετσι .... :gun1: :gun1:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
petani
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό V4.2R.XX » 30 Απρ 2012, 08:01

rigas έγραψε:εγω ειδα οδηγηση αντρικη απο τον Αγγλαρα...

rigas έγραψε:...2006 εριξε απο μαλακια του τον Hayden σε ΠΠ που κριθικε στον τελευταιο αγωνα.

όταν ξεμπερδέψεις το μπουζί απο το βυζί, καθότι μάλλον τα έχεις μπερδεμένα, το συζητάμε :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
Άβαταρ μέλους
V4.2R.XX
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό V4.2R.XX » 30 Απρ 2012, 08:19

1600 έγραψε:Τι δεν καταλαβες?

Δεν ειπα οτι ειναι "κακο".....ειπα οτι ειναι Υποδεεστερο, δηλαδη υπολειπεται των εργοστασιακων γενικοτερα, και δη του hrc.....Κανω λαθος :g:

ΥΓ....ρε συ...ενα-ενα τα διαβαζω.....τι εννοεις δηλαδη.....οτι του εκλεβε τις "γραμμες"?.....και στα χρονομετρημενα...το ιδιο εκανε δηλαδη?

ρε νικόλα, με το συμπάθειο, αλλά προσγειώσου... ντάξει, κάβλα ο αγγλάρας, κι εγώ γουστάριζα. το έγραψα κι όλας, οτι είναι γαμάτος. ( αυτούς τους δύο αγώνες φέτος. ) μέχρι όμως να τον πούμε αναβάτη, έχει να δώσει πολλές εξετάσεις ακόμα. οπότε προς το παρόν είναι τυχοδιώκτης.

προφανώς και έπαιρνε τον χρόνο του κοντού. και το μηχανάκι του αφενός είναι γαμιστερό, αφετέρου χτες είχε και σκληρό μπροστινό, με αποτέλεσμα να καβαλάει ένα καθόλου υποδεέστερο μηχανάκι.

δες τον ΒΗΤΑ πχ... μόλις έκλασε το μαλακό του μπροστινό ... έπεσε σαν βαρίδι....

δεν μπορεί να μου συγκρίνεις τώρα τον πεντρόζα μέσα στην χερέθ που εδώ και έξι χρόνια τερματίζει στις θέσεις 1-2 με τον τυχοδιώκτη που μέχρι χτες έβλεπε θέση 8 και έκανε παλαμάκια με τα αυτιά... ντάξει απο κάτι άλλους που αντί για μοτο τζι πι βλέπουν κάντι κάντι τα περιμένω αυτά... αλλά απο σένα όχι....
Άβαταρ μέλους
V4.2R.XX
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό V4.2R.XX » 30 Απρ 2012, 08:21

-Mike- έγραψε:Οι δημοσιογράφοι που καλύπτουν το MotoGP είναι στην συντριπτική τους πλειοψηφία Βρετανοί...Στηρίζουν τους αναβάτες τους, δεν είναι περίεργο.

ναι, αλλά το οτι μας τα έκαναν τσουρέκια χτες με τον ρέντινγκ και τον σμίθ... δεν αλλάζει :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
Άβαταρ μέλους
V4.2R.XX
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Vourk™ » 30 Απρ 2012, 08:34

Λίγο γκάζι να είχε να στην ευθεία ίσα-ισα να βγάλει μούτρα στον κοντό.... :jason2:
Γίνε και εσύ endurάς, μπορεις! ░░ Hipsters On Wheels 2012

ΕH ΏΠ Racing! #arxidia_talento
Άβαταρ μέλους
Vourk™
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό V4.2R.XX » 30 Απρ 2012, 08:47

Vourk™ έγραψε:Λίγο γκάζι να είχε να στην ευθεία ίσα-ισα να βγάλει μούτρα στον κοντό.... :jason2:

... και να φτάσει το γαρμπίλι στην Κ1 μέχρι το σώβρακο :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
Άβαταρ μέλους
V4.2R.XX
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Kavaliwtis » 30 Απρ 2012, 08:48

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Kavaliwtis
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Kavaliwtis » 30 Απρ 2012, 08:49

V4.2R.XX έγραψε:
... και να φτάσει το γαρμπίλι στην Κ1 μέχρι το σώβρακο :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Ρε συ, εδω δε τη παλεψε ο κοντος να ξεφυγει απο τον Καλ στο "σπιτι" του.

Φαντασου τι θα γινει μεσα στο σπιτι του καλ :agent: :tooth:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Kavaliwtis
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό darnich » 30 Απρ 2012, 08:50

Διάλογος στο twitter περί αλλαγής οδηγικού στυλ του Ροσσι...

David Emmett ‏ @motomatters
And Rossi has finally gone with a Ducati setup. They have stopped trying to change the bike to suit his style, now he will try to change.

Alex Briggs ‏ @Alex__Briggs
@motomatters Mmmm Really?

Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του....
Τελευταία επεξεργασία από darnich και 30 Απρ 2012, 08:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
darnich
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Stabak » 30 Απρ 2012, 09:22

Με λίγα λόγια, καλή η κωλοτούμπα Ρόσσι και ας ανάψει ενα κεράκι στον ανδριαντα Στόνερ που κακόμαθε την ΝτουκάτΗ με το να προσαρμοστεί στο στυλ της μοτοσυκλέτας.... ηταν μαλακας τοτε :dead: :dead: :dead:

Μαγκες, κυκλους κανει η ζωή, να έτσι.. :shocking:
πέτσα και ατσάλι
Άβαταρ μέλους
Stabak
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό 1600 » 30 Απρ 2012, 09:26

Νικολα (Αραβα).....προφανως και δεν συνεκρινα τον Pedrosa με τον Crutchlow...για το ποιος την εχει μεγαλυτερη...αλλο ειπα...
Στον συγκεκριμενο αγωνα, και μαλιστα απο τα δοκιμαστικα ακομη, ο Αγγλος εδειξε για 2ο συνεχομενο αγωνα οτι -φετος- με τα 1000αρια, μπορει να παει καλυτερα και το εχει αποδειξει. Αυτο ειπα κι οτι του χρονου, αν οι οιωνοι επαληθευθουν και παρει τη θεση του Spies, θα εκθεσει αρκετο κοσμο. Αυτο ειπα, επαναλαμβανω. Ουτε οτι ειναι καλυτερος του κοντου, ουτε οτι θα παρει σκαλπ, ουτε...ουτε...κτλ.

Φαινεται πιο σιγουρος πανω στο μηχανακι, στο πολυ καλα στημενο -διαχρονικα- Tech3 (συμφωνουμε) και πως εχει αρπαξει την ευκαιρια απο τα μαλλια και ηδη αποζημιωνει με το παραπανω τον "τιτλο" του.....(ας μην κρυβομαστε)....."2ος τη ταξει οδηγος σε δορυφορικη ομαδα".....γιατι τον Dovi, τον φερανε για 1ο, τουλαχιστον αυτο καταλαβαινω εγω και μαλλον κι ο ιδιος ο Ιταλος το θεωρουσε το προπυργιο για το factory.

Τις εντυπωσεις μας γραφουμε και τις εκτιμησεις μας. Ναι, ειχε κανει σωστη επιλογη ελαστικου και τον βοηθησε τα μαλα, να παει μαλλια. Ενα σκληρο ελαστικο που θα του εδινε πλεονεκτημα -θεωρητικα- προς το τελος του αγωνα. Εγω ομως ειδα στο μεγαλυτερο μερος τους αγωνα, να δινει μαχες και να κυνηγαει το podium, δεν ειδα να "εκμεταλευεται το πλεονεκτημα του" μονο στους 5 τελευταιους γυρους και να αρχιζει να πλησιαζει το βαθρο. Αντιθετως ειδα ψυχωμενη οδηγηση (οπως και στα δοκιμαστικα...μην το παραβλεπεις) και μια τεραστια διψα να αποδειξει τοσο τα δικα του cojones, οσο και το -αδιαμφισβητητο- potential της ομαδας του και να ξαναδουμε ενα "δορυφορικο μηχανακι" στο βαθρο, μετα τον αειμνηστο Sic...

Ε, ολο αυτο με ενθουσιασε, με εφτιαξε! ειδικα οταν δεν ερχεται απο εκει που το περιμενεις (Lorenzo), αλλα απο καποιον που -μεχρι χθες- ειχε σχεδον την ιδια πορεια με την πρωτη χρονια του Stoner στα MotoGP.

Και τελος παντων.....επιτελους ειδαμε λιγο τζογο...λιγο μαχη...γιατι αλλιως ξεκινησε χθες ο αγωνας απο πλευρας θεαματος και -κλασσικα- αλλιως κατεληξε.....αυτη η γαμημενη η σκοπιμοτητα των βαθμων.....σκοτωνει το ιδιο το σπορ...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
1600
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό -Mike- » 30 Απρ 2012, 09:37

Αν ο Crutchlow θέλει να φτάνει στη στροφή δίπλα στον Pedrosa θα πρέπει να προσπαθήσει να πάρει το γκάζι όσο νωρίς το παίρνει ο Dani, και λίγο νωρίτερα φυσικά.....αν μπορεί... Το έκανε ο Dani στον Hayden, αν το προσεξατε.

Για να τα λέμε και όλα έτσι? ...

Κατα τ'αλλα είναι πολύ ωραία η απόδοση της Tech 3 συνολικά ως τώρα, αν και βλέπω μόλις φτάσουν οι πρώτες αναβαθμίσεις να ανοίγει η ψαλίδα από τα εργοστασιακά. Πάντως τα μηχανάκια τώρα μοιάζουν ίδια σε όλα.
Άβαταρ μέλους
-Mike-
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ENGAKATS » 30 Απρ 2012, 09:51

rigas έγραψε:...2006 εριξε απο μαλακια του τον Hayden σε ΠΠ που κριθικε στον τελευταιο αγωνα.

V4.2R.XX έγραψε:όταν ξεμπερδέψεις το μπουζί απο το βυζί, καθότι μάλλον τα έχεις μπερδεμένα, το συζητάμε :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Habibi, δεν λες οτι εχει κ'αδικο, ε;;!! :tooth: :tooth: :tooth: Αφου δεν τον βουτηξε ο Κεντακυ τοτε να τον κανει ασηκωτο και να εχει ακομα και σημερα καταγματα... παλι καλα να λες :laughing1: :laughing1:
Τελευταία επεξεργασία από ENGAKATS και 30 Απρ 2012, 09:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό V4.2R.XX » 30 Απρ 2012, 10:04

ENGAKATS έγραψε:Habibi, δεν λες οτι εχει κ'αδικο, ε;;!! :tooth: :tooth: :tooth:

άδικο? εδώ μιλάμε για τον κράτσλοου το 2012, και ο ρετρολάγνος μιλάει για το 2006... και τον χέιντεν

www.otinanai.com
Άβαταρ μέλους
V4.2R.XX
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Vourk™ » 30 Απρ 2012, 10:20

Το οτι έχουμε 2012 και έχει πάρει πρωτάθλημα μέχρι και ο Χέιντεν σε αντίθεση με τον γκοντό... τι σας κάνει να πιστεύετε οτι θα πάρει το πρωτάθλημα φέτος ο κοντός? :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

(μέχρι και βάζελος στη μπάλα πήρε πρωτάθλημα τούτη τη δεκαετία! :gun_owned_h4h: )
Γίνε και εσύ endurάς, μπορεις! ░░ Hipsters On Wheels 2012

ΕH ΏΠ Racing! #arxidia_talento
Άβαταρ μέλους
Vourk™
Μέλος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγωνιστική Κίνηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης