Το κέντρο των συζητήσεων, στο οποίο επίσης θα βρείτε:

Συνεργείο για Aprilia???

Συνεργείο για Aprilia???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lkol » 12 Φεβ 2007, 13:34

Αγαπητοί συμ-φορουμίτες,

το Tuonακι μου έφτασε αισίως τα 5.000 km κ είναί σε ηλικία service.
Υπάρχει κάποιο συνεργείο που να εμπιστευόμαστε κ να μην αγχώνομαι κάθε φορά για τη δουλειά που έκανε ο μάστορας?
Α, κ αν είναι δυνατόν να μην με ξηλώσει κιόλας, μπας κ καταφέρω κ μαζέψω κάνα φράγκο να ανέβω Σέρρες.  :bawl:
Πολλά ζητάω? ???

Επίσης, επιθυμητό σημείο τα Νότια Προάστια.
O Bill που λένε όλοι οι Aprilianoi  που βρίσκεται?

CD, ST, Noela κ λοιποί κάτοχοι Aprilia, τη βοήθειά σας, thanx  :bye1:
Τελευταία επεξεργασία από lkol και 25 Ιαν 2011, 05:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Pimped out to the highest bidder...
Άβαταρ μέλους
lkol
Μέλος

Απ: Συνεργείο για Aprilia???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Byron » 12 Φεβ 2007, 13:44

Με τον Bill θα μιλησεις στο τηλ. Δεν είμαι εξοικιωμένος με το bikenet για να σου στείλω πμ. Για τα 5.000 δεν χρειάζεται να πας σε εξουσιοδοτημένο. Μίλα με τον Bill και θα στο κάνει το Tuono κούκλα.

:bye1:

Edit@ Βρήκα τα πμ. Σου έστειλα μην.
Τελευταία επεξεργασία από Byron και 25 Ιαν 2011, 06:49, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
.....ex-srx6
Άβαταρ μέλους
Byron
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό kstefanos » 12 Φεβ 2007, 13:45

αφου ζητας στα νοτια προαστια, να προτεινω και τον Κωβαιο, θα δαγκωσει στην τιμη αλλα τον εμπιστευομαι σχεδον με κλειστα ματια. πσ εχω σουζουκι.
Τελευταία επεξεργασία από kstefanos και 25 Ιαν 2011, 07:31, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
kstefanos
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό CD » 12 Φεβ 2007, 13:48

Πρώτα απ' όλα, μην με ανακατεύεις με το ιδιοκτησιακό καθεστώς του Τουρμπόνο της κυρά Νοέλας. Εγώ είμαι απλώς ο μηχανικός του - και ο ευκαιριακός του αναβάτης...  :whistle1: :whistle1:

Παμ' παρακάτ τώρα. Προτείνω με 1000 τον Αρμακόλα στην Αμφιθέας - ο ST μπορεί να σε πει και διεύθυνση. Ο Bill είναι επίσης καλός, αλλά προς το παρόν δεν έχει εξουσιοδότηση. Κάνεις λίγο υπομονή και θα σιάξει και αυτός.

Αυτά από εμένα, σειρά έχουν οι έχοντες και παθόντες με τα Aprilia...
Άβαταρ μέλους
CD
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Noela » 12 Φεβ 2007, 14:14

lkol you got pm.

CD έγραψε: - και ο ευκαιριακός του αναβάτης...

Απαγωγέας θα έλεγα...
She comes in colors everywhere, she combs her hair, she's like a rainbow
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Noela
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lkol » 12 Φεβ 2007, 14:35

Thanx για τα πμ κ τις πληροφορίες.
Δεν ήξερα ότι ο Bill δεν είναι εξουσιοδοτημένος.
Βασικά επειδή προτιμώ να έχω ένα μόνο μηχανικό, να τον ξέρω κ να με ξέρει. Κ αφού το μηχανάκι είναι σε εγγύηση κ θα είναι για καιρό ακόμα, θα προτιμήσω ένα εξουσιοδοτημένο. Αν διαφωνεί κάποιος το συζητάμε...

Ο Αρμακόλας είναι κάπου στην Αμφιθέας, ε?
Αν έχει κ κάποιος ένα τηλ. θα ήταν super!
Τελευταία επεξεργασία από lkol και 25 Ιαν 2011, 05:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
lkol
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Byron » 12 Φεβ 2007, 14:41

lkol έγραψε:Ο Αρμακόλας είναι κάπου στην Αμφιθέας, ε?
Αν έχει κ κάποιος ένα τηλ. θα ήταν super!

Όπως νομίζεις. Προσωπικά θα πηγαίνω το δικό μου σε εξουσιοδοτημένα μόνο για τα «υποχρεωτικά» προκειμένου να μην χαλάσω την εγγύηση.

Αρμακολας
Λ.Αμφιθέας 73 Π.Φάληρο
210 9401 260

:bye1:
Τελευταία επεξεργασία από Byron και 25 Ιαν 2011, 06:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
.....ex-srx6
Άβαταρ μέλους
Byron
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Mpampoulas » 12 Φεβ 2007, 18:17

Ο αρμακόλας μια χαρά ειναι απο εξυπηρέτηση, τιμές και απο εργασία.... εγω τον εμπιστευομαι, παω εκει το Μιλε 2 χρονια που το εχω, και το σκουτερ 7 χρόνια και δεν εχω κανενα παράπονο απο την δουλειά του. Το αντιθετο θα έλεγα, μου το παραδιδει πλημένο αν οταν του το πηγαίνω είναι χάλια, και στο σκουτερ μια φορά μου αφερεσε και κατι γρατζουνιές με αληφές!!!!

Να σε καμω μία ερωτηξη? Σερβις των 1000 δεν έκανες? που το πήγες? Εκει θελει ενα ματσο ελεγχους/ρυθμισεις το εργαλείο, τους εκανες ? Ή δεν τα ζητάει η Απρίλια για το δικό σου?  :g:

Ρωτάω γιατι ο Αρμακόλας ειναι λιγο της άποψης οτι ορισμένα πράγματα "δεν χρειάζονται" να γινονται.... και εμενα στο 1ο σερβις στα 1000 (αλλα και στα 5000) δεν μου εκανε τιποτα περα απο λάδια-φιλτρο βασισμένος σε αυτην την λογική. Οχι οτι μου εχει βγάλει κατι το μηχανάκι ή οτι δεν δουλέυει σωστά, αλλα εχω ενα αισθημα οτι κακός δεν εγιναν... θα ημουν απο ποιό ησυχος.
Βεβαια το θεμα μου το έθεσε "αν σου περισσευουν και θες να στις κανω, εγω κανενα πρόβλημα... για μενα δεν χρειάζονται, τσάμπα λεφτα θα δωσεις"

Και μια και ποτε δεν μας περισσευουν το άφησα.

Σε συζητησεις που ειχα ή άποψη γενικά που παίζει ειναι οτι καλό ειναι να γίνονται και απο εδω και περα θα εμενω λιγο παραπανω, εστω και με οικονομικές στενότητες, να ακολουθειται πιστά το σερβις μανουαλ, πραγμα που στο συνηστω και εσένα.
a.k.a. S-T
Άβαταρ μέλους
Mpampoulas
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lkol » 12 Φεβ 2007, 18:27

Πρώτα από όλα thanx για τις πληροφορίες.

Το μηχανάκι το πήρα μεταχειρισμένο με 3.500κμ. Το πρώτο σέρβις (των 1000) έγινε στο Μαραγκουδάκη στον Κορυδαλλό νομίζω.
Εμένα όμως :
    1. δεν με βολεύει να πάω μέχρι εκεί κ
    2. ψάχνω ένα συνεργείο που να εμπιστεύομαι. (Με τον Μαραγκουδάκη εννοείται ότι δεν έχω τιποτα, απλώς δεν ξέρω κανέναν)
Τελικά στον Αρμακόλα θα πάω αύριο. Δεν νομίζω να υπάρξει οποιοδήποτε πρόβλημα, απλώς θέλω εξ'αρχής το μηχανάκι να είνια στα χέρια ενός μηχανικού.
Άβαταρ μέλους
lkol
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Mpampoulas » 12 Φεβ 2007, 18:38

lkol έγραψε: .....Δεν νομίζω να υπάρξει οποιοδήποτε πρόβλημα, απλώς θέλω εξ'αρχής το μηχανάκι να είνια στα χέρια ενός μηχανικού.

Αυτο στο εγγυουμε... ο Αντωνης (Αρμακόλας) ειναι παιδί σπαθι.  :msn-wink:
a.k.a. S-T
Άβαταρ μέλους
Mpampoulas
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Doc » 12 Φεβ 2007, 23:22

S-T έγραψε:Αυτο στο εγγυουμε... ο Αντωνης (Αρμακόλας) ειναι παιδί σπαθι.  :msn-wink:

Δηλαδή σκέψου τα παιδιά που δεν είναι σπαθί... :boxed:
“Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to skid across the line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, shouting GERONIMO!”
Άβαταρ μέλους
Doc
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Mpampoulas » 13 Φεβ 2007, 18:05

Doc έγραψε:Δηλαδή σκέψου τα παιδιά που δεν είναι σπαθί... :boxed:

Ρε φιλε προφανός κατι δεν καταλαβες καλα.... δεν ειπα οτι δεν σου κανει τις δουλειές και σε χρεωνει κανονικά :S

Απλα σου λεει το παιδί, η απριλια λέει οτι στα 1000χλμ πρεπει να γινουν ορισμένες δουλειές, αυτος εχει ανοιξει  50 μηχανακια (πχ) και σε κανενα δεν χρειάστηκαν τελικα... οποτε σου λεει για μενα δεν ειναι αναγκη να τα πληρωσεις, τσάμπα τε λεφτα ειδικα αν το μοτερ δουλευει αστέρι και δεν κανει κιχ, οχι οτι βεριεται ή θα σε κοροιδέψει,  τωρα αν εσυ θες αυτος δεν εχει προβλημα να σου κανει τα παντα και εγω απλα ειπα οτι γαι ψυχολογικους και μονο λογους αν ξαναπηγαινα για 1ο σερβος θα τα εκανα... δεν σημαινει αυτο ομως οτι το παιδι δεν ειναι εμπιστοσύνης.
Και τελικα μετα την δυναμομέτρηση το μονο που εχω να πω οτι τελικα μάλλον ειχε δικιο, μια και το μηχανάκι τα νουμερα που έβγαλε ηταν μια χαρα.

Δεν βλεπω τι και που παρεξηγηται η συμπερηφορά του :S... πολλοι μαστόροι ειναι πολλα χρόνια πισω στην συμπεριφορά σε σχεση με τον Αντωνη... ποσοι σου πλαινουν το μηχανακι? ποσοι δεν σου πέρνουν φραγκο για μια απλη αλλαγη λαδιων? ΝΑΙ εγινε και αυτο... του πηγα τα λαδια και του λεω αλλαξέ μου τα (στα 5000χλμ) μαζι με φιλτρο... μου τα αλλάζει του λεω τι χρωσταω και μου λεει τιποτα και καλημερα.
Το φιλρο δικό του ε... μα του λεω ουτε το φιλτρο? και μου λεει σιγα, εχει 7 ευρω μονο, τι να σου παρω.  :blink:

Και τους κερασα 2 καφεδακια για τον κοπο τους.

Στο σκουτερ που οι διακόπτες χαλανε καθε βδομαδα, εχει λειξει η εγγυηση 3 χρονια και ακομα τσαμπα μου τους αλλάζει.
Για να μην πω για τα πλαστικα που σπανε οι βασεις καθε λιγο και λιγακι και τις μαζευει με πατεντες... και για εξτρα χρημα περα απο τα συμφωνηθέντα ουτε λογος.

Αντε βρες μαστορια να σου φερθουν ετσι στην ελλαδα και μετα ελα πες μου για παιδια σπαθια.
a.k.a. S-T
Άβαταρ μέλους
Mpampoulas
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lkol » 13 Φεβ 2007, 19:00

Το Tuono μου έκανε το service του σήμερα στον Αρμακόλα κ γενικά τα παιδιά φάνηκαν μια χαρά.
Το μαλλί πήγε 78€, που μου φαίνονται λίγα σε σχέση με το τι έχω ακούσει για άλλα μηχανάκια σε ίδια φάση (5.000km).
Επίσης μου είπε ότι για το επόμενο στα 10.000χλμ να υπολογίζω 200€ τα οποία κ πάλι περίμενα να είναι περισσότερα για ένα 1000άρι μηχανάκι.
Αυτά, καλές βόλτες να έχουμε...  :bye1:
Άβαταρ μέλους
lkol
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bomba » 14 Φεβ 2007, 10:27

lkol έγραψε:Το μαλλί πήγε 78€, που μου φαίνονται λίγα σε σχέση με το τι έχω ακούσει για άλλα μηχανάκια σε ίδια φάση (5.000km).
Επίσης μου είπε ότι για το επόμενο στα 10.000χλμ να υπολογίζω 200€ τα οποία κ πάλι περίμενα να είναι περισσότερα για ένα 1000άρι μηχανάκι.
Αυτά, καλές βόλτες να έχουμε...  :bye1:

τα λεφτα που σου ειπε ειναι τοσα ακριβως και τοσα πρεπει να πληρωνεις

κανα 80αρι για λαδι-κομπιουτερ κλπ

και κανα 200σαρι για το σερβις

αυτα τα λεφτα ισχυουν για ολα τα ροταξ απριλια για την κανονικη τους συντηρηση

λαδι να βαζεις silkolene ημισυνθετικο 15-50 και θα εισαι κομπλε

ο αρμακολας εχει το καλο ,οτι διατηρει και ενα αποθεμα αναλωσιμων-ανταλλακτικων για τα ψιλολογια που θα χρειαστουν καθε φορα

:)
bomba
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Noela » 14 Φεβ 2007, 12:59

bomba έγραψε:αυτα τα λεφτα ισχυουν για ολα τα ροταξ απριλια για την κανονικη τους συντηρηση

Δεν ισχύουν όμως για όλους τους μηχανικούς.  :tooth:
She comes in colors everywhere, she combs her hair, she's like a rainbow
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Noela
Μέλος

Επιστροφή στο Γενικές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες