Ό,τι μας συμβαίνει και θέλουμε να το μοιραστούμε

Αντιπροσωπεια Απριλια? Ας γελασω....Περρος?ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ ΔΥΟ ΦΟΡ

Απ: Αντιπροσωπεια Απριλια? Ας γελασω....Περρος?ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό V4.2R.XX » 26 Οκτ 2006, 13:38

dimdoc έγραψε:

Πραγματι φαινεται οτι ο κ. Περρος το σκεφτηκε καλυτερα και η μηχανη σε λιγοτερο απο μια ωρα ηταν στο πεζοδρομιο, με λυμενα ομως τα φερινγκ, αλλα επειδη δεν ηθελα να τραβηξω το σκοινι τη πηραμε και ξαναπηγαμε και πηραμε και τα φερινγκ!!!!!!

Τα συμπερασματα δικα σας...........

μόλις μάθει ( που θα μάθει ) για αυτό το πόστ, την επόμενη φορά θα ειναι πιό ευγενικός....

η αλήθεια είναι οτι το θέμα με τα ανταλλακτικά της απρίλια το ήξερα, μα όχι σε τέτοιο βαθμό.

δημητρη στείλε ενα ευγενικό μεν, αυστηρό δε γράμμα στην ιταλία με όλα τα στοιχεία σου.

απαίτησε να σου στείλουν το ανταλλακτικό, και να σου πληρώσουν τα χρήματα του μεταχειρισμένου.

αν δεν απαντήσουν ή αν η απάντηση δεν ειναι αυτή που πρέπει, να πάς στην προστασία καταναλωτή. αυτοί πεθαίνουν για τέτοιες περιπτώσεις.

κρίμα ρε γμτ, πολύ κρίμα. και ότι ειχα αρχίσει να κατασταλλάζω στο οτι μίλε θα ήταν η επόμενή μου αγορά....

τώρα το σκέφτομαι διπλά.

εύχομαι καλά ξεμπερδεματα, και εύχομαι τουλάχιστο να λειτουργήσει το μηχανάκι τελικά.
Άβαταρ μέλους
V4.2R.XX
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Noela » 26 Οκτ 2006, 13:55

V4.2R.XX έγραψε:δημητρη στείλε ενα ευγενικό μεν, αυστηρό δε γράμμα στην ιταλία με όλα τα στοιχεία σου.

απαίτησε να σου στείλουν το ανταλλακτικό, και να σου πληρώσουν τα χρήματα του μεταχειρισμένου.

Χαχαχα (εγώ γελάω τρεις φορές)

Για να μη μπαίνεις στον κόπο Δημήτρη (χρόνια πολλά κιόλας) σου παραθέτω την απάντηση που θα λάβεις.

"Από: CustomerService@piaggiogroup.com
Προς: Dimitris Economou blah blah
Ημερομηνία: Thu, 26 Oct 2006
Θέμα: Piaggio Customer care

Dear Mr. Dimitris,

Thank you for contacting us.

The information you require is available through any of our dealers.
They will be able to provide you with all the advice you need, and the
technical support necessary to guarantee the best performance of your
vehicle.
To find out the Piaggio dealer closest to you please consult our
official website.
www.piaggio.com .

Best Regards"
She comes in colors everywhere, she combs her hair, she's like a rainbow
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Noela
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό SuperGeorge » 26 Οκτ 2006, 14:00

V4.2R.XX έγραψε:
κρίμα ρε γμτ, πολύ κρίμα. και ότι ειχα αρχίσει να κατασταλλάζω στο οτι μίλε θα ήταν η επόμενή μου αγορά....

τώρα το σκέφτομαι διπλά.

Spam on

Εσύ μην σκέφτεσαι πολύ θα πάθεις τίποτις(μάλλον το έκαψες  :tooth: έχει και ζέστη εκεί που είσαι  :-O )
Μήλε και Αχλάδε :bawl:

Φάηαρμπλέηντ  :2guns: :2guns: :2guns:

Spam off
Fuck Emmisions - Save The 2 Strokes

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SuperGeorge
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό SuperGeorge » 26 Οκτ 2006, 14:02

Noela έγραψε:Χαχαχα (εγώ γελάω τρεις φορές)

Για να μη μπαίνεις στον κόπο Δημήτρη (χρόνια πολλά κιόλας) σου παραθέτω την απάντηση που θα λάβεις.

"Από: CustomerService@piaggiogroup.com
Προς: Dimitris Economou blah blah
Ημερομηνία: Thu, 26 Oct 2006
Θέμα: Piaggio Customer care

Dear Mr. Dimitris,

Thank you for contacting us.

The information you require is available through any of our dealers.
They will be able to provide you with all the advice you need, and the
technical support necessary to guarantee the best performance of your
vehicle.
To find out the Piaggio dealer closest to you please consult our
official website.
www.piaggio.com .

Best Regards"

Κρίμα ΜΕΓΑΛΟ κρίμα το όνομα Aprilia ΑΞΙΖΕΙ κάτι ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ  :(
Fuck Emmisions - Save The 2 Strokes

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SuperGeorge
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό PortisHead » 26 Οκτ 2006, 14:30

bomba έγραψε:φιλε ikol....εγω θα προτεινα να εχεις μηχανακι με εγγυηση...εμενα στα 2 χρονια..μου χρειαστηκε αρκετες φορες...καλυτερα να υπαρχει...αργα ισως...αλλα καποια στιγμη...θα ερθει το ανταλλακτικο και δεν θα βαλεις απ την τσεπη σου...

βεβαια ειναι καθαρα δικη σου υποθεση...τωρα πλεον νομιζω οτι η απριλια δινει 4 χρονια εγγυηση...οχι για ολα τα μοντελα...αλλα αυτο ειναι κατι το σημαντικο νομιζω...τεσπα... :bye1:

2 χρονια ειναι.
Απλα εχει και 2 χρόνια επιπλέον....οδοιπορικα.  :bleh: :bleh: :bleh: μεχρι να φτασουν τα ανταλακτικά.
:tooth: :tooth:
God created people , Samuel Colt made them even.
Άβαταρ μέλους
PortisHead
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Xlitos » 26 Οκτ 2006, 16:42

Ρε παίδες τη στιγμη που το πρόβλημα ξεκινάει απο την Ιταλία τι περιμένεται να κάνει η εδώ αντιπροσωπία?Honda,Suzuki,Kawasaki που στο εξωτερικό είναι μια χαρα,μέλι γάλα εδώ μας γ@μ@νε στα ''κρυφα''...σκεψου τώρα ποσο ευκολα σε γ@μ@ει η Απριλια απ τη στιγμη που το ίδιο το εργοστάσιο έχει γραψει τους πελάτες στα π@παρια της...Ο Περρος εκει παταει,αφου ότι και αν κάνει δεν θα χει κυρώσεις απ τους απο πάνω του αφού αυτοι έχουν φουρτούνες απ όλη την υφήλιο...με τον Περρο θα κάτσουν ν ασχοληθούν?

Λυπαμαι για τους λάτρεις των Aprilia αλλά διαφωνω με τον SuperGeorge...το όνομα aprilia είναι το ίδιο με το όνομα Cagiva...δεν νομίζω να την αναζητήσει κανείς αμα χαθει.Προσωπικά λυπάμαι γιατί η προσπάθεια που κάνει όπως και η Τραουμφ είναι φοβερη και είναι κρίμα να γκρεμιστει.Γιατί αν δεν αλλάξει κάτι δεν την βλέπω καθόλου καλά..
''I tried this and I had understeer...
I tried that and I had oversteer.....
At the end of the corner I just run out of talent''
........................
http://www.petphoto.gr/
Άβαταρ μέλους
Xlitos
Μέλος

Απ: Αντιπροσωπεια Απριλια? Ας γελασω....Περρος?ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ ΔΥΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό kstefanos » 26 Οκτ 2006, 23:07

dimdoc με το χερι στην γκαζιερα ! ειλικρινα μετα απο αυτο το μηχανακι , θα σκεφτοσουν σοβαρα την πιθανοτητα να ξαναπαρεις απριλια ακομα και αν αλλαζε η αντιπροσωπια και περναγε σε σοβαρα χερια?
Τελευταία επεξεργασία από kstefanos και 25 Ιαν 2011, 07:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
kstefanos
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dimdoc » 27 Οκτ 2006, 07:30

kstefanos έγραψε:dimdoc με το χερι στην γκαζιερα ! ειλικρινα μετα απο αυτο το μηχανακι , θα σκεφτοσουν σοβαρα την πιθανοτητα να ξαναπαρεις απριλια ακομα και αν αλλαζε η αντιπροσωπια και περναγε σε σοβαρα χερια?

Κοιτα να δεις, το να χαλασει μια αντλια νερου με κοστος (καινουργια) 100 ευρω σε μηχανακι που ειναι ακομα στην εγγυηση, το θεωρω πιθανο και μπορει να συμβει σε οποιοαδηποτε μαρκα.Η μοτοσυκλετα δεν ειχε παρουσιασει το παραμικρο ως τωρα.Αν η αντιπροσωπεια ηταν σοβαρη δε θα μιλουσαμε τωρα...αλλα τετοιες βλαβες και πολυ χειροτερες συμβαινουν...το θεμα ειναι οταν συμβει η στραβη να υπαρχει καλυψη απο την αντιπροσωπεια σε ανταλλακτικα και φυσικα σοβαρους μαστορες
Τελευταία επεξεργασία από dimdoc και 25 Ιαν 2011, 07:04, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
....Ή τάν ή ντάν...

http://www.pulmonology.gr
Άβαταρ μέλους
dimdoc
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό FOURKA » 27 Οκτ 2006, 07:56

η συζήτηση για aprilia, cagiva κλπ συνεχίζεται εδώ  :whistle1:
"One could not count the moons that shimmer on her roofs,
or the thousand splendid suns that hide behind her walls."
Saib-e-Tabrizi
Άβαταρ μέλους
FOURKA
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό VFR » 27 Οκτ 2006, 09:07

Μπορεί να φταίει η Ιταλία (είδες τα μέηλ?) αλλα ο ΕΔΩ ξύνει με μεγάλη τσουγκράνα τα παπάρια του απ ότι διαβάζω απο τον dimdoc.
Βέβαια το παραπάνω το λέω γνωρίζωντας τον Δημήτρη προσωπικά. Γιατί αν κρίνω απο άλλα θέματα με Ιταλικά (διπλανά  :whistle1:) οι αντιπροσωπείες ξηγούνται ΠΟΛΥ φιλία κι ας λέει ο κόσμος τα δικά του.
Δημήτρη κυνήγα τον μαλάκα αλλα πήγαινε εκεί και πες του το.
Όσο για την Απρίλια στην Ιταλία, αν θές να κάτσουμε να γράψουμε μαζί κάνα γράμμα να στείλουμε στα κεντρικά  :banned: να βρεθούμε να γίνει η απειλιτική  :-O .

Καλή τύχη....

Προσωπικά καμία αντιπροσωπεία δεν θα με κόλωνε να πάρω μηχανάκι.  :)
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the outcome of the vote." Benjamin Franklin
VFR
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bomba » 27 Οκτ 2006, 09:30

αλλο θεμα η κακη αντιπροσωπεια-----στην ελλαδα ελαχιστοι ειναι οι επαγγελματιες στο χωρο

αλλο θεμα ο κακος μαστορας-----ομοιως

αλλο θεμα το κακο μηχανακι----πολλες εταιρειες κατα καιρους εχουν βγαλει πατατες

αλλο θεμα η κακη εταιρεια----που γενικα βγαζει πατατες μηχανακια

η απριλια σε γενικες γραμμες βγαζει καλα μηχανακια...αλλα σε πολυ γενικες γραμμες...θα ελεγα οτι βγαζει καλων προδιαγραφων μηχανακια,για να ειμαι πιο ακριβης.....και ακομα πιο συγκεκριμενα...βγαζει καλων προδιαγραφων αντιγραφα...........
bomba
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό VFR » 27 Οκτ 2006, 09:47

bomba έγραψε:αλλο θεμα η κακη αντιπροσωπεια-----στην ελλαδα ελαχιστοι ειναι οι επαγγελματιες στο χωρο

Όπως ΔΥΣΤΥΧΩΣ και ελάχιστο κονό γι αυτές.... Πολλά ονόματα μαυρίζονται με την προσωπίκή κόντρα του κάθε ανώριμου οδηγού που το τραβάει απο τ' αυτιά για μαλακίες.

υ.γ. Επαναλαμβάνω δεν μιλάω για την Απρίλια που ο συγκεκριμένος ή θα έβλεπε πέντε αλάνια απ τον Βόλο το βράδυ στο μαγαζί του ή θα πήγαινα την επόμενη με τον δικηγόρο μου παρέα με βαλιτσάκι κουτστουμαρισμένοι να του παει το πιπάκι στην θέση του γιατι το έβγαλε λίγο παραέξω τις προάλλες.....  :-O
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the outcome of the vote." Benjamin Franklin
VFR
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bomba » 27 Οκτ 2006, 09:50

δημητρη +100000000000

πλακα πλακα τα εξωδικα κανουν δουλεια.... :-O

και οι δικηγοροι  :-O
bomba
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό X-DIVER 600 » 28 Οκτ 2006, 15:53

Λοιπόν ας πω και εγώ μία τρίτη άποψη....

Πρώτα απ΄ όλα λυπάμαι πραγματικά για όλη αυτή την ταλαιπωρία που έφαγε ο dimdoc στο κεφάλι με μία καινούργια ακριβή μηχανή. Και φτηνή να ήταν το ίδιο θα λυπόμουν...

Σκέφτομαι όμως το εξής:

Η αντπροσωπεία της APRILIA ήταν είναι και θα είναι (?) μπουρδέλο ολκής.

Ένα το κρατούμενο....

Πάμε παρακάτω τώρα:

Το παραπάνω είναι γνωστό σε οποιονδήποτε ασχοληθεί λίγο παραπάνω με το θέμα της αγοράς μηχανής και δεν πάει να αγοράσει μηχανή διαβάζοντας τεστ σε περιοδικό.

Όποιος έχει κάποια μέτρια σχέση με το χώρο, έχει μπει σε κάνα δυο forum, έχει μιλήσει με πέντε-δέκα ανθρώπους πρέπει να είναι πολύ άτυχος για να μην έχει πετύχει πουθενά αντίστοιχα σχόλια ή πρέπει να είναι εξαιρετικά τυχερός ώστε να έχει τύχει να μιλήσει με ιδιοκτήτες (τέως και νυν) APRILIA που είναι κατευχαριστημένοι με την υποστήριξη (χα χα χα) της αντιπροσωπείας (της ποιάς ? ξανα χα χα χα χα)

Που θέλω να καταλήξω.

Μιλάμε για μία παρέα η οποία έχει μοιραστεί τις εμπειρίες της και ΟΛΕΣ συγκλίνουν στο ότι APRILIA = ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ή/και ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΠΕΛΑΤΗ.

Παρόλα αυτά κάποιοι από αυτή την παρέα κάνουν μία συνειδητή, πιστεύω, επιλογή αγοράς της συγκεκριμένης μάρκας. Αυτόματα συμβαίνουν δύο πράγματα:

1) Η APRILIA αφού εξακολουθεί να πουλάει δεν έχει ΚΑΝΕΝΑΝ λόγο να αλλάξει

2) Ο αγοραστής / μοτοσυκλετιστής αφού ξέρει όλα τα ανωτέρω αλλά παρόλα αυτά ΕΠΙΛΕΓΕΙ να αγοράσει APRILIA δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ δίκιο μετά να φωνάζει.

Η εμπορική μας στήριξη (αγορά μηχανών) απλά ενισχύει την ήδη κάκιστη αντιπροσωπεία και δεν δημιουργεί καμία πίεση για πιθανή της βελτίωση.

Εφόσον λοιπόν και εμείς ως αγορατικό κοινό / πελάτες δεν κάνουμε ό,τι περνάει από το χέρι μας για να αλλάξουμε την κατάσταση, δεν δικαιούμαστε να παραπονούμαστε (κάνει και ρίμα)....

Τι μπορούμε να κάνουμε ?

Απλό: Δηλώνουμε σε οποιονδήποτε μας ρωτήσει τη γνώμη μας για αγορά APRILIA το εξής: ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ. ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ APRILIA ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ (αυτό το πιστεύω προσωπικά) ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ "ΣΤΡΑΒΗ" ΘΑ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΣ.

Η δυσφήμιση και η αποχή μας από την αγορά προϊόντων της συγκεκριμένης εταιρείας είναι το μόνο "όπλο" πίεσης που έχουμε. Ας το χρησιμοιποιήσουμε όσο μπορούμε.

Προσωπικά όποτε βλέπω post γνωστού ή αγνώστου να ρωτάει για αγορά APRILIA αυτό κάνω. Το αποτρέπω όσο μπορώ, στηριζόμενος τόσο στη δική μου αρνητικότατη εμπειρία (ήμουν κάτοχος δύο APRILIA) όσο και στις αρνητικές μαρτυρίες που έχω κατά καιρούς ακούσει (όπως αυτή του dimdoc τώρα).

Θέλετε να υπάρξει μία, έστω και ελάχιστη, πιθανότητα να βελτιωθεί κάτι ?
Θέλετε να εξασκήσετε την πίεση που μπορείτε ως πελάτες ?

ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ....

Τόσο απλά....
Τελευταία επεξεργασία από X-DIVER 600 και 25 Ιαν 2011, 07:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
X-DIVER 600
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dimdoc » 30 Οκτ 2006, 08:34

Λοιπον αφου πληρωσα αρκετα ευρω και περιμενα 2 μηνες και πλεον για μια μοτο που ηταν ακομα στην εγγυηση, η μηχανη ειναι πλεον ετοιμη και δουλευει απροβληματιστα.Φυσικα η τοποθετηση της αντλιας δεν εγινε σε συνεργειο της Απριλια

Αυτο που μενει τωρα ειναι να δω πως θα κινηθω εω συνεχεια...
Τελευταία επεξεργασία από dimdoc και 25 Ιαν 2011, 07:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
....Ή τάν ή ντάν...

Άβαταρ μέλους
dimdoc
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rc211v » 30 Οκτ 2006, 12:38

Αντε καλοταξιδο doctor.
Τελευταία επεξεργασία από rc211v και 25 Ιαν 2011, 04:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
rc211v
Μέλος

Re: Αντιπροσωπεια Απριλια? Ας γελασω....Περρος?ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ ΔΥΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikos37 » 02 Νοέμ 2011, 16:38

Μακρυα απο τον Περρο φιλοι μου, πηγα το Beverly μου για service, απαραδεκτη δουλεια, ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΣ, και πανω απ ολα πολυ αγενης. Ενα θα πω, γυριζοντας σπιτι μου πηρα ενα azax και καθαρισα τους καθρεφτες και το καντραν, τοσο βρωμικα ηταν, κατι που σε σοβαρα service τα προσεχουν πολυ. Ρωτωντας αργοτερα σε αλλο επισημο service (γιατι φυσικα δε ξαναπηγα) για το αν μου εκανε καλη δουλεια, απλα μου ειπε οτι ενα ανταλλακτικο που μου εβαλε ηταν μεταχειρισμενο. Η επιλογη δικη σας.
nikos37
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dimdoc » 02 Νοέμ 2011, 16:54

Ακομα εχει μαγαζι αυτο το αλητάκι? Ε, αφου υπάρχουν ακομα σε αυτες τις εποχες πελατες που του τα σκανε για τετοιες υπηρεσιες και να τρωνε απο πανω και το υφος καθηγητη, καλα να παθουν...
....Ή τάν ή ντάν...

Άβαταρ μέλους
dimdoc
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό orcinius » 02 Νοέμ 2011, 17:43

κλωτσιες και μπουνιες σπασιμο βιτρινας και μολοτοφ θελουν
Άβαταρ μέλους
orcinius
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Noela » 03 Νοέμ 2011, 11:09

Μιαπουταναφέραμε...

Βλέπω μια παράλειψη δική μου. Είχα πάει το Τουόνο μου στον Πέρρο για σέρβις 3 μέρες πριν φύγω ταξίδι. Το σέρβις κράτησε 2 μέρες όπου όταν πήγα να το παραλάβω μου είπε ότι ήθελε αλλαγή η αλυσίδα για την οποία μου ζήτησε ένα μεγάλο ποσό (δε θυμάμαι με ακρίβεια αλλά τότε το έψαξα). Δεν είχα λεφτά να αλλάξω και την αλυσίδα μετά το σέρβις ή αν την άλλαζα δε θα έφευγα ταξίδι. Δεν έκανα τίποτα από τα δύο τελικά γιατί δεν ήθελα να ρισκάρω ταξίδι με αλυσίδα που έχρηζε αλλαγής. Μέσα από το ξένο aprilia forum διαπίστωσα αργότερα ότι για το συγκεκριμένο μηχανάκι είχε γίνει ανάκληση και θα έπρεπε να μου αλλάξει την αλυσίδα δωρεάν. Ως εξουσιοδοτημένο συνεργείο θεωρώ ότι το γνώριζε με ότι αυτό συνεπάγεται. :annoyed:
She comes in colors everywhere, she combs her hair, she's like a rainbow
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Noela
Μέλος

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Καθημερινές Ιστορίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Google [Bot] και 1 επισκέπτης